Uzbecký pas, Poľské vízum, Ukrajinský vodičák – doklady alternatívneho taxikára

od autora: | 2. marca 2020

Mestá si začínajú uvedomovať, že neregulovaný taxi trh je časovaná bomba.  Naše informácie z prostredia vydávania dokladov naznačujú, že ak nezasiahne v blízkej dobe štát a nezačne chrániť svojich podnikateľov, môže sa to už čoskoro vymknúť kontrole. Stačí sa pozrieť k našim susedom do Prahy, kde momentálne predkladajú návrh na opätovnú reguláciu odvetvia taxi.

Členovia Taxi teamu mestskej polície v Prahe sa v stredu nestačili čudovať nad dokladmi vodiča, ktorý chcel nelegálne prevádzkovať v metropole taxislužbu. Toľko rôznych identifikácii mal snáď len James Bond alebo kapitán Klos. Zastavenému vodičovi to neprišlo ale vôbec divné, papiere predsa má, je jedno aké.

Vozidlo je evidované v Poľsku. Nemá taxameter, ani cenník, alebo viditeľný nápis Taxi. Vodič disponuje poľským vízom, ukrajinským vodičským oprávnením a uzbeckým pasom. Alernatívny vodič aplikácie tkz. „zdieľanej ekonomiky“ zobral „alternatívne“ aj prístup k dokladom a povoleniam.

„Svetobežník“ za volantom
Na základe žiadosti o súčinnosť hliadky Polície ČR sa dostavil Taxi team mestskej polície do Novovysočanské ulici v Prahe 9. Štátni policajti tú zadržali osobné vozidlo šedej farby s poľskou poznávacou značkou.

Štyria cestujúci strážnikom uviedli, že na základe objednávky z mobilnej aplikácie, mali byť zadržaným automobilom za 100 korún prevezení od stanice metra Palmovka do Novovysočanské ulice. Dvadsaťštyriročný vodič nevidel vo svojom počínaní žiadny problém. Hliadkam predložil poľské víza, ukrajinský vodičský preukaz a uzbecký cestovný pas. To, že nemá žiadne potrebné povolenia pre prevádzkovanie taxislužby na území Prahy, nepovažoval za podstatné a o skúškach z miestopisu evidentne tiež nikdy nepočul, informovala Irena Seifertová, hovorca Mestskej polície Praha.

Strážnici jeho neoprávnenú činnosť oznámili správnemu orgánu, ktorý sa prípadom bude teraz zaoberať.

Zdroj: novinky.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *